در حـال بـارگذاری
اعتبار سنجی...اعتبار سنجی...
۱
سبد خرید

اطلاعیه آمازون

در ایام کوید۱۹

فعالیت‌های آمازون همچنان مانند گذشته ادامه دارد اما ممکن است زمان ارسال سفارشات نسبت به قبل کمی طولانی‌تر شود.
آیا می‌توانم سفارشی را ثبت کنم؟ آیا آمازون بسته‌ی مورد نظر من را ارسال می‌کند؟

بله، هم‌اکنون فعالیت‌های آمازون همانند گذشته ادامه دارد. با این حال، ممکن است زمان ارسال سفارش نسبت به اوقات عادی کمی طولانی‌تر شود. همچنین ممکن است اقلامی که به صورت بین‌المللی ارسال می‌کنیم به صورت موقتی کاهش یابند. دقت داشته باشید در شرایط فعلی در بخش آدرس گیرنده، آدرس اماکنی همچون مدارس که ممکن است در این ایام تعطیل باشند را وارد نکنید.

ما هم‌اکنون با شرکای فروشنده‌ی خود در حال همکاری هستیم تا لوازم خانگی، لوازم پزشکی و سایر محصولاتی که تقاضای برای آن‌ها بالا است را در مرکز توجه و اولویت قرار دهیم تا بتوانیم با سرعت بیشتری محصولات را دریافت، انبار و برای مشتریان ارسال کنیم. تیم‌های ما تلاش می‌کنند تا از موجود بودن این محصولات اطمینان یابند. آن‌ها همچنین برای ایجاد ظرفیت اضافی برای ارسال این اقلام به مشتریان تلاش می‌کنند. ما حتی در این شرایط به ارسال تمامی اقلام انتخاب شده توسط مشتریان در لیست کالاهای خود ادامه می‌دهیم.

چرا ارسال برخی از محصولات پرایم و غیر پرایم بیشتر طول می‌کشد؟

از آنجایی که کووید-19 شیوع یافته است، در حال حاضر شاهد افزایش تعداد افرادی که به صورت آنلاین خرید می‌کنند هستیم. برای اینکه بتوانیم پاسخگوی مشتریان خود باشیم و در عین حال امنیت شرکت خود را نیز در نظر بگیریم، استدلال‌های خود در رابطه با حمل و نقل، زنجیره‌ی منابع، خرید و فرآیندهای شخص ثالث را تغییر داده‌ایم تا بتوانیم ارسال اقلامی را که برای مشتریان ما از اولویت بالاتری برخوردار هستند را برای ارسال در اولویت قرار دهیم.

این مسئله موجب شده است تا برخی از ارسال‌های ما در زمان طولانی‌تری نسبت به گذشته صورت بگیرد. همچنین در بیش از 100 هزار ردیف شغلی جدید در سراسر ایالات متحده به استخدام افراد مشغول هستیم تا بتوانیم خدمات حیاتی را در اختیار مردم در سراسر جهان و خصوصا مشتریان مسن‌تر که بیشتر در معرض خطر هستند، قرار دهیم.

آیا دریافت مرسولات ایمن است؟

برای راهنمایی در مورد ویروس کرونا، لطفا به وبسایت سازمان بهداشت جهانی مراجعه فرمایید.

آمازون در رابطه با افزایش قیمت‌ها از چه قداماتی استفاده می‌کند؟

ما در پی آن هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که در زمان همه‌گیری این ویروس، قیمت ها به صورت ناعادلانه برای محصولاتی که جز مایحتاج ضروری آن‌ها هستند افزایش ندهیم. ما تلاش می‌کنیم تا تمام اقلام ضروری در این مدت شیوع ویروس کرونا با همان قیمت اصلی به فروش برسند. در این راستا ده‌ها هزار کالا با قیمت‌های نادرست را حذف و یا بلاک کرده‌ایم و این سیاست استوار و همیشگی ما بوده است. همچنین نظارت بر انبار و حذف کالاهایی که به این سیاست خدشه وارد می‌کنند را جدی دنبال می‌کنیم.

آمازون برای ایمن نگه داشتن مشتریان و کارکنان خود چه تدابیری می‌اندیشد؟

ما به صورت دقیق تاثیر کووید-19 را بررسی می‌کنیم. علاوه بر هزاران نفری که آلوده به این ویروس هستند، هزاران نفر دیگر نیز با تغییر در شغل‌های خود، تغیر در وضعیت مدارس و محیط جامعه دست به گریبان هستند. ما در جهت اطمینان از ایمنی و حمایت از مشتریان، جامعه و کارکنان در طول این زمان دشوار اقدامات لازم و ایمنی را انجام می‌دهیم.

یا در حال حاضر امکان ارسال کالاهای پرایم بیشتری دارید؟

ما هم‌اکنون شاهد تقاضای بالا برای محصولات پرایم و به عبارتی محصولات ارسال سریع در آمازون هستیم و سخت تلاش می‌کنیم تا ضرفیت و امکانات ارسالی را به بهترین نحو ممکن افزایش دهیم.

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؟
تلفن: ۰۲۶۳۶۱۶۴۰۰۰
ایمیل: shop@malltina.com