ساعت مردانه و تمام چیز هایی که در هنگام خرید آن باید بدانید

راهنما خرید ساعت مردانه غیر هوشمند

راهنمای خرید ساعت مردانه (غیر هوشمند) به شما کمک خواهد کرد تا ساعت مچی ایده آل خود را از بین ده ها هزار مدل ساعت مچی گوناگون انتخاب کنید. نکته های مختلفی برای انتخاب یک ساعت مچی مناسب وجود دارد که در ادامه این مقاله توجه شما را به آن ها جلب خواهیم کرد.

امروزه ساعت های مچی وسیله ای صرفا برای آگاه شدن از زمان نیستند و یک اکسسوری به معنای واقعی به شمار می روند. این اکسسوری محبوب می تواند نشانگر شخصیت شما باشد، آن هم در یک قاب کوچک. ست شدن و همخوانی رنگ ساعت مچی با طیف رنگی سایر لباس ها، قابلیت های جدید این اکسسوری (از قبیل کرنومتر، تاکی متر و…) و همچنین زیبایی خیره کننده را نیز به لیست مواردی که سبب می شوند تا این اکسسوری یکی از باید های بسیاری از مد ها و طراحان مد و پوشاک باشد، اضافه کنید.

راحتی و زیبایی؛ معنای مکمل

ساعت مردانه

راحتی و زیبایی دو مفهومی هستند که در کنار یکیگر تعریف می شوند. در خرید ساعت مچی مردانه حتما باید توجه داشت که در عین حال که یک ساعت باید زیبا جلوه کند، باید طراحی راحتی نیز داشته باشد. همانطور که در خرید سایر پوشاک یا اکسسوری ها این نکته در اولویت است.

قبل از هر نکته دیگری که حین خرید ساعت مچی باید به آن توجه داشته باشید، راحت بودن می باشد. اینکه حین پوشیدن یک ساعت مچی احساس راحتی داشته باشید نه تنها شما را آزرده خاطر از انتخاب آن ساعت نمی کند، بلکه به علت اندازه دست بودن زیبایی دوچندانی نیز به شما خواهد بخشید.

جنس بند

انواع جنس بند ساعت مردانه
برخی اقایان با بندهای چرم مشکل دارند و برخی دیگر به جنس جیر حساسیت دارند. امروزه ساعت های مختلف در بند های مختلف ارائه می شوند. همچنین بسیاری از بندها نیز قابل تعویض می باشد. اما بهتر است که همان هنگام خرید به نوع بندی که به صورت اصلی بر روی ساعت شما قرار دارد توجه کنید. اگر شخصیت کلاسیک و رسمی تری دارید از بند های جیر، چرم، پوست و یا فوم استفاده کنید. بالعکس، اگر بیشتر به ظواهر اسپرت علاقه دارید، بندهای استیل، فلزی، پلاستیک و یا سیلیکونی برای شما انتخاب بهتری خواهد بود.

برخی شرکت ها به حک کردن برند خود بر روی بند اصرار ویژه ای دارند. حتما در خرید ساعت به آرم و لوگوی حک شده بر روی بند دقت کنید. در صورتی که قصد تعویض بند ساعت خود را نیز دارید دقت کنید که لوگوی بند جدید با لگوی بدنه ساعت همخوانی داشته باشد.

ماهیت ساعت

ماهیت ساعت مچی
ساعت های مردانه به طور کلی در چند دسته کاربری عرضه می شوند. هر یک از آن ها ماهیت مخصوص خود را دارد. انتخاب یک ساعت با ماهیت مناسب می توانند بازتاب دهنده شخصیت شما باشد.

برخی ساعت‌ها کاربری پیچیده‌تری دارند و به‌قولی ماهیت آن‌ها مهندسی است. این ساعت ها عمدتا دارای سه موتور مجزا برای کرنومتر، عقربه های اصلی و نمایشگر روز و شب هستند. البته در برخی موارد موتور سوم به منظور گرداندن دقیقه شمار کرنومتر عمل می کند. ساعت های مهندسی، یا به قول عامیانه سه موتوره، نشان دهنده یک شخصیت متعهد به زمان می‌باشند. شخصیتی که شلوغی و هیاهو از ویژگی های سبک زندگی وی می باشد.

دسته‌ای دیگر از ساعت‌ها صفحه کاملا خلوتی دارند و عمدتا اندازه سطح صفحات آن‌ها نیز کوچکتر است. این ساعت‌ها کلاسیک می‌باشند. حتی در برخی موارد خطوط نشان‌دهنده دقایق را نیز برای فواصل بین پنج دقیقه‌ها ندارند. این ساعت‌ها نشان دهنده شخصیت‌های آرام می باشند و عمدتا در بین سنین بالا محبوب‌تر هستند.
جدیدا ساعت های دیگری نیز رایج شده اند که به ساعت های دو زمانه معروف می باشند. این ساعت ها علاوه بر نمایاندن یک زمان محلی، قابلیت نمایش یک زمان دیگر را نیز دارند. زمان دوم معمولا در قالب یک نمایشگر دیجیتالی بیان می شود. این ساعت‌ها برای افرادی که دائما در سفر هستند یا با کشورهایی در ارتباطند که در محدوده زمانی متفاوتی قرار دارند، حرف ندارد.

قابلیت ها

ساعت مچی مردانه
یک ساعت مردانه (غیر هوشمند) خوب باید با یک نگاه سریع اطلاعات کافی را در اختیار دارنده آن بگذارد. نمایشگر تاریخ، نمایشگر روز یا شب (AM/PM)، کرنومتر، تاکی متر، ویو سپتور، ارتفاع سنج و بسیاری از قابلیت های پیشرفته دیگر نیز در ساعت های امروزی گنجانده شده اند.

Tachymeter

تاکی متر قابلیتی است که شما به کمک آن می توانید سرعت حرکت یک وسیله نقلیه را بسنجید. کافیست زمانی که طول می کشد تا عدد کیلومتر شمار وسیله نقلیه شما یک واحد زیادتر شود را با ثانیه شمار اندازه گیری کنید. در دایره بیرونی ثانیه شمار ساعت هایی که مجهز به نشانه گذاری های تاکی متر هستند اعدادی نوشته شده اند که بیانگر سرعت وسیله نقلیه شما بر حسب واحدهای سرعتی (مثل کیلومتر بر ساعت) می باشند.

Wave Ceptor

ویو سپتور نیز قابلیت دیگری است که معمولا در انحصار ساعت های ادیفایس ساخت کمپانی کاسیو می باشد. این قابلیت به صورت اتوماتیک و با دریافت امواج رادیویی، ساعت دوم را با وقت محلی مکانی که در آن جا به سر میبرید تنظیم می کند. کمی شبیه به فیلم های علمی تخیلی همه این کارها اتوماتیک صورت می گیرد.

فرم صفحه

فرم صفحه ساعت مردانه مچی
مربعی، دایره ای، بیضی، چندضلعی و … . ساعت شما صفحه ای به هر فرم که داشته باشد باید بتواند با یک نگاه کوچک همه اطلاعات خود را بازگو کند. دقت کنید که در انتخاب ساعت مردانه صفحه ساعت شما خیلی شلوغ و آشفته نباشد. همچنین سعی کنید ساعتی با یک صفحه نسبتا بزرگ را انتخاب کنید تا شما را در حین خواندن اعداد و عقربه ها با مشکل مواجه نکند. فرم ساعت بدون شک بر روی استایل شما تاثیرگذار است پس به راحتی از کنار آن نگذرید! به عنوان مثال ممکن است خرید ساعت جیبی را از لحاظ فرم های متنوع و خاص آنها به خرید ساعت مچی با فرمهای مرسوم ترجیح دهید.

اگر تقارن در ظاهر شما مهم است حتما به سراغ ساعت هایی بروید که صفحه های متقارن دارند. همچنین در نحوه جایگیری عقربه ها و محور اصلی ساعت نیز دقت کنید. برخی ساعت ها ثانیه شمار خود را با محوری به غیر از محور اصلی گرداننده عقربه های دقیقه و ساعت شمار به گردش در می آورند.

برند

برند ساعت مردانه
اگر شما نیز به دنبال انتخاب ساعت مردانه ایده آل خود هستید حتما آن قدر با انتخاب ها و برند های گوناگونی مواجه شده اید که شاید کمی سردرگم نیز شده باشید. ممکن است به دنبال یک برند لوکس باشید مانند خرید ساعت رادو اصل اما لزوما گرانی یک برند تعیین کننده نهایی نیست چرا که پیشنهاد ما به شما انتخاب یک ساعت با اصالت است. اصالت داشتن یک ساعت و سازنده آن می توان بازگو کننده این باشد که خود شما نیز به اصالت ها اهمیت می دهید.
برخی در طی یک مدت کوتاه چندین ساعت با کیفیت معمولی خریداری می کنند. این کار به لحاظ ایجاد تنوع و بیان تنوع طلبی یک فرد می تواند عامل خوبی باشد. اما انتخاب یک ساعت با هزینه کمی بالاتر که مدت طولانی تر نیز می تواند کارایی داشته باشد در بیشتر حالات انتخاب دوست داشتنی تری است.

فرض کنید در جایی قدم می زنید و ساعتی را روی زمین پیدا می کنید. آنقدر نگاه کردن به جزئیات صفحه و سر درآوردن از جزئیات ساخت آن ساعت جذاب است که می تواند کاملا توجه شما را معطوف خود کند. ساعت هایی که سازنده آن ها اصالت مخصوصی دارد قصه های جالبتری را تعریف می کنند. ( ویلیام پالی، 1802، تئوری طبیعت)

قیمت

قیمت ساعت مردانه

اما قیمت نیز یک فاکتور مهم و تعیین کننده در خرید ساعت مردانه است. فاکتوری که در بسیاری از مواقع حرف آخر را می زند. دوری جستن از زرق و برق های بیهوده و انتخاب ساعتی که کارایی را به شما ارائه می دهد و نه خودنمایی را، مهم ترین نکته خرید یک ساعت مقرون به صرفه می باشد. البته برخی نیاز به استفاده از ساعت های گران قیمت دارند تا بیانی از شخصیت ثروتمند آنان باشد.

جمع بندی

ساعت مردانه
خرید ساعت مردانه آن هم از بین این همه مدل و برند متنوع، به یک چالش تبدیل شده است. صرف کمی زمان برای تحقیق در خصوص ساعت های مختلف، زیبایی و جلوه ظاهری آنها و همچنین کارایی که ارائه می دهند، برای این اکسسوری محبوب و مهم، لازم می باشد. پیش از هر چیزی به راحتی و احساسی که انداختن یک ساعت به شما دست می دهد توجه کنید. یک ساعت خوب باید راحت باشد.
در قدم های بعدی حتما انتظارات خود را از یک ساعت مچی بنویسید. به کمک این کار بسیاری از مدل ها از عرصه انتخاب شما خارج می شوند. در نهایت نیز سعی کنید ساعتی را انتخاب کنید که بیانگر روحیات و سلایق شما باشد. فراموش نکنید که ساعت مچی یک مرد، پنجره ای کوچک از شخصیت اوست.

برای پیدا کردن ساعت مناسب خود می توانید سری به فروشگاه مالتینا واسط اصلی آمازون آمریکا در ایران بزنید تا با اطمینان خاطر از اصل بودن کالا، از قیمت آن در آمریکا و ایران مطلع شوید.

برای مشاهده طرح ها و برند های روز دنیا اینجا کلیک نمایید.

 

همچنین در وبلاگ مالتینا بخوانید :

آیا بزرگ ترین فروشگاه ساعت مچی مردانه در دنیا را می شناسید؟

ساعت مچی زنانه و تمام چیزهایی که باید در هنگام خرید بدانید