استایل مردانه مناسب برای اداره یا شرکت

ست مناسب مردانه

شما هم از آن دسته افرادی هستید که به مد و پوشاک اهمیت زیادی می‌دهند؟ اگر این طور باشد، حتما می‌دانید که تفاوت ست مردانه در سرکار با مهمانی و عروسی را باید به خوبی رعایت کرد. به عبارت دیگر، اگر فردی خوش‌پوش باشید، یکی از نخستین نکاتی که در استایل‌تان رعایت می‌کنید، جذابیت در عین رعایت قوانین و عرف هر موقعیت است. در محل کار، نیازی نیست که ست مردانه شما مشتمل بر کت و شلوارهای فوق‌رسمی و کفش‌های نوک‌تیز مجلسی باشد اما باید قواعدی را رعایت کنید که در ادامه برای‌تان از آنها بیشتر خواهیم گفت.

ما در ادامه سعی میکنیم پیدا کردن این معیارها را برای شما ساده کنیم. پوشش اداری مناسب سرکار برای آقایان چه ویژگی‌هایی دارد؟ بهترین ترکیب بندی البسه طبق رسوم پوشش حرفه‌ای چگونه است؟ باید‌ها و نبایدهای پوشش اداری چیست؟ در وبلاگ مالتینا از نکات لازم برای داشتن ست مردانه رسمی و مناسب برای‌تان گفته‌ایم. با ما همراه باشید.

اصول اساسی پوشش اداری

ست مردانه

یادتان باشد که لباس کار باید راحت و معمولی باشد. هیچ زرق و برق اضافی(مثل دکمه سردست‌ها یا متعلقاتی که به شکل آویز به لباس‌ها افزوده می‌شوند) در پوشش اداری حرفه‌ای جای ندارد. اما در عین حال باید توجه داشت که لباس مناسب برای محل کار، لباس راحتی هم نیست و درواقع لباسی است کاملا رسمی که کمی از رسمیت خود را فدای راحتی کرده است. نباید فراموش کرد که ماهیت این نوع پوشش رسمی است، نه راحتی.

اصل ایده لباس‌های مناسب برای سرکار یعنی پوشش نیمه‌رسمی(business casual) از آنجا شکل می‌گیرد که لباس‌های محل کار باید در عین حفظ ظاهر و تشخص مردانه، به آقایان راحتی را نیز هدیه بدهند. از سوی دیگر این راحتی نباید از حد بگذرد و در واقع ماهیت اداری و حرفه‌ای بودن نیز حفظ شود. بهتر است برای دقیق‌تر مشخص کردن این محدوده ایده آل، به چند سرخط مهم و باید و نباید‌های اساسی درباره ست مردانه توجه کنیم.

لباس‌های راحتی در ست مردانه رسمی؟

دور تیشرت، شلوارهای جین و کفش‌های کتانی را خط بکشید! لباس‌های این چنینی هرچقدر هم خوب، آراسته و هماهنگ با یکدیگر پوشیده شوند باز هم در اساس و راهنمای پوشش حرفه‌ای و ست مردانه رسمی نمی‌گنجند. لباس‌های خارج از این محدوده، نبایدهایی هستند که خطر صدمه زدن به اعتبار شغلی‌تان را دارند.

محیط خود را تحت نظر داشته باشید. روز اول ورود به محل کار جدید، حتما به پوشش همکارانتان دقت کنید. پوشش سایر کارمندان و کارکنان همواره نشان از سرخط‌های راهنمای پوششی دارد که مخصوص آن حرفه است.

پیراهن در ست مردانه

ست مردانه

انتخاب پیراهن در انتخاب پوشش مناسب برای سرکار نقش بسیار مهمی دارد. پولوشرت‌ها، پیراهن‌های یقه‌کراواتی انتخاب‌های بسیار خوبی برای شما هستند. الگو و طرح پیراهن شما نیز اهمیت بسیاری دارد. الگو و ترکیب رنگ پیراهن، قصه شخصیت‌تان را بازگو می‌کند. رنگ پیراهن‌تان هم باید متناسب با فضای محیط کار و ست مردانه رسمی باشد.

سعی کنید که رنگ و طرح مورد علاقه‌تان را متناسب با محیط کار انتخاب کنید. در واقع، ضمن رعایت استانداردها و معیارهای پوششی که برای همه در محیط کارتان یکسان است به سلیقه شخصی‌تان هم توجه کنید و سبک خودتان را هم در انتخاب لباس رسمی و اداری‌تان لحاظ کنید.

شلوار در ست مردانه

ست مردانه - شلوار

شلوارهای جین را که از پوشش و ست مردانه رسمی کنار گذاشتیم. حالا باید به سراغ گزینه‌های دیگر برویم. یکی از نکات مهم در انتخاب شلوار، مناسب بودن اندازه آن است. باید شلواری بپوشید که از در ناحیه مچ، کوتاه نباشد یا زیادی از حد بلند نباشد و چین بخورد.

از رنگ‌های روشن نترسید. رنگ‌های روشن شلوار در کنار پیراهن‌های مناسب، جلوه بی‌نظیری به استایل‌تان می‌بخشند. البته همواره رنگ‌های تیره‌ رسمی‌تر بنظر می‌رسند. لازمه حرفه‌ای بنظر رسیدن پوشش‌تان، متناسب بودن پوشش با قد و قواره بدن شماست. در انتخاب قد، اندازه دور کمر و دوخت شلوار خود حتما دقت کافی داشته باشید.

در مالتینا بخوانید:

اصول انتخاب ست لباس مردانه طبق جدیدترین کالکشن ۲۰۱۹

کفش در ست مردانه

ست مردانه-کفش

اگر قصد دارید، پوششی مناسب برای ست مردانه خود و سرکار انتخاب کنید. به این نکته توجه داشته باشید. در پوشش‌های رسمی و ست مردانه اداری هیچ چیز مثل کفش‌های پیاده‌روی و کتانی به استایل شما ضربه وارد نمی‌کنند. حتما کفش خود را به صورت رسمی، شبرو یا حتی ساده و بدون هیچ طرح و نقشی انتخاب کنید.
حتما در هر دو رنگ قهوه‌ای و مشکی کفش تهیه کنید تا در صورت لزوم کفش مناسب را با رنگ شلوارتان ست کنید. ضمنا راحت بودن کفش را در اولویت‌های خود قرار دهید. کفش‌های زیر گزینه‌های مناسبی برای ست مردانه رسمی هستند:

  • کفش آکسفورد؛
  • کفش دِربی؛
  • کفش بروگ؛
  • کفش مانک استرَپ؛
  • بوت‌های چلسی؛
  • لوفرها؛
  • بوت مجلسی.

برای مشاهده انواع مدل‌های کلاسیک کفش مردانه به لینک زیر مراجعه کنید:

کت و شلوار

ست مردانه- کت و شلوار

کت و شلوار برای برخی ادارات یک شرط ضروری است. اما اینکه سایر ادارات پوشیدن کت و شلوار را ضروری نمی‌دانند، به این معنا نیست که شما هرگز نباید این پوشش را امتحان کنید. هیچ چیز مثل کت و شلوار به شما وقار، زیبایی و ظاهری حرفه‌ای نمی‌بخشد.
پوشیدن کت و شلوار در برخی شرایط خاص نیز تاثیرات مثبتی دارد؛ مواقعی که قصد ارائه یک مطلب یا سخنرانی دارید. در ملاقات‌های رسمی مهم و قرارهای کاری هم  پوشیدن کت و شلوار، گزینه خوبی است. پوشیدن کت و شلوار، حتی بدون کراوات هم شما را شیک‌تر و جذاب‌تر می‌کند و شکل مهمی از ست مردانه رسمی را می‌سازد.

برای خرید انواع کت و شلوار مردانه، مشاهده لینک زیر خالی از لطف نیست:

کت در ست مردانه

ست مردانه-کت

اگر در سازمان و اداره‌ای کار می‌کنید که پوشیدن کت و شلوار در آن اجباری نیست، کت تک هم یکی از انتخاب‌های‌تان خواهد بود. مثلا اگر دقت کرده باشید برخی از ادارات یا بانک‌ها، لباس فرم مخصوص دارند و مردان باید کت و شلوار بپوشند.

اگر اداره و شرکت‌تان در این دسته قرار نمی‌گیرد به پوشیدن کت تک هم فکر کنید. برای کت تک خود از رنگ‌هایی مانند آبی نفتی یا خاکستری بهره ببرید. پوشیدن کت‌های اسپورت طرح‌دار هم فکر بدی نیست. البته به شرطی که ست مردانه رسمی‌تان را مخدوش نکنند و حالت بیش از حد اسپورت نداشته باشند.

در مالتینا بخوانید:

انواع مدل های شیک و راحت کت تک مردانه مناسب فصل بهار

تک پوش بافت و ژاکت

ست مردانه- تک پوش بافت و ژاکت

بافتنی‌ها و تک پوش‌ها نقش اساسی در ایجاد یک پوشش لایه لایه و زیبا دارند. شما می‌توانید در فصول سرد سال بافتنی‌ها و تک پوش‌ها را به عنوان یک لایه میانی بین پیراهن و کت خود بپوشید. اما این امکان نیز وجود دارد که بافتنی‌ها را به صورت تک پوش و یک پوشش مستقل به تن کنید.
سعی کنید بافتنی‌هایی با طرح‌های ساده و  بدون هیچ طرح و نقشی انتخاب کنید. ضمنا اگر این پوشش را به‌صورت لایه‌ای و روی پیراهن می‌پوشید، یک بافتنی سبک انتخاب کنید.

پوشش‌های این چنینی به شما اجازه به تن داشتن تک‌پوش و بافتنی را به عنوان پوشش اصلی و به جای کت می‌دهد. پیشنهاد می‌شود که این بافتنی‌ها را در ست مردانه خود به همراه شلوارهای پارچه‌ای بپوشید. البته انتخاب‌های دیگر هم ظاهر فوق العاده‌ای دارند. ولی شلوار پارچه‌ای ظاهر شما را بیشتر به سمت اداری و رسمی بودن سوق می‌دهد.

کراوات

ست مردانه

استفاده از کرواوات در ایران خیلی عرف نیست و در ست مردانه ادارات رسمی جایی ندارد و کمتر دیده می شود که در شرکت های خصوصی کوچک نیز کسی از کراوات استفاده کند. اما اگر شما در شرکتی کار می کنید که استفاده از کراوات در آن مرسوم است و یا در جلساتی بین المللی شرکت می کنید باید بدانید که کراوات در بسیاری از کد‌های پوشش حرفه‌ای نقش اساسی و غیرقابل حذفی دارند. البته شما همیشه نیاز به بستن آن پیدا نخواهید کرد. می‌توانید در برخی موقعیت‌ها آن را از پوشش خود حذف کنید. اما کراوات همیشه استایل‌تان را به سمت رسمی‌تر شدن سوق می‌دهد. وضعیتی را در نظر بگیرید که یک بافتنی و پیراهن به تن دارید. حضور کراوات می‌تواند ظاهرتان رسمی‌تر و اداری‌تر جلوه بدهد.

در مالتینا بخوانید:

راهنمای کامل انتخاب انواع کراوات برای هر فرد و هر لباس

کت و شلوار بدون کراوات

کت و شلوار بدون کروات

اولین راه رسمی پوشیدن در عین راحتی در ست مردانه ، به تن داشتن کت و شلوار بدون کراوات است. این پوشش تنها یک سطح از پوشش کاملا رسمی و اداری پایین‌تر است. اما هنوز هم حرفه‌ای و شیک به‌نظر می‌رسد. حتما استفاده از ساعت مچی را به خاطر داشته باشید. ساعت‌تان باید رسمی و ساده باشد نه به رنگ طلایی یا در شکل‌های عجیب و غریب. شما می‌توانید دکمه زیر دکمه کراواتی خود را نیز باز بگذارید، اما اگر احساس کردید که برهنه بودن گردن شما را اذیت می‌کند، می‌توانید دستمال گردن را نیز به پوشش خود اضافه کنید.

در مالتینا بخوانید:

ساعت مردانه و تمام چیز هایی که در هنگام خرید آن باید بدانید

سخن آخر درباره ست مردانه

رعایت اصول پوشش و توجه کردن به مُد می‌تواند ظاهرتان را جذاب‌تر کند. نخستین چیزی که در برخورد با هر کس دیده می‌شود، لباس و ظاهر اوست. شاید شنیده باشید که در اولین ملاقات‌ها، نظر فرد مقابل درباره شما در همان ثانیه‌های نخست شکل می‌گیرد. پس اجازه بدهید که با پوششی مناسب،اثرات مثبتی روی دیگران بگذارید. با مراجعه به فروشگاه مالتینا هم می‌توانید به مجموعه‌ای کامل از انواع لباس‌ها و البته محصولات دیگر دسترسی داشته باشید و در صورت تمایل خرید کنید.

منبع: restartyourstyle.com

!این تخفیف بی نظیره! ۴۰ درصد تخفیف به مناسبت ۷ سالگی مالتینا