محصولات تخفیف دار و اصل مالتینا رو از دست ندید!

دوربین دید در شب چیست و از کجا بخریم؟

یکی دیگر از تجهیزاتی که در فضاهای تاریک کاربرد زیادی دارد، دوربین دید در شب است. دوربین دید در شب به دوربین‌هایی گفته می‌شود که باعث می‌شوند انسان در فضاهای تاریک و محیط‌هایی که با چشم غیر مسلح نمی‌تواند چیزی ببیند تا حد خوبی نسبت به محیط پیرامونش دید داشته ‌باشد. عمده استفاده این دوربین‌ها در عملیات‌های نظامی شبانه، تجهیزات امنیتی در مراکز مختلف و برای مشاهده محیط اطراف در سفرهای شبانه خارج از شهر است.

یکی از عمده موارد استفاده از دوربین دید در شب، بررسی حیات شبانه جانوران است. اعمالی مثل شکار شبانه جانوران جزو موضوعاتی است که به لطف ایجاد و توسعه دوربین‌های دید در شب به سادگی قابل بررسی و مشاهده است. دوربین‌های دید در شب به صورت کلی از دو طریق به دیدن محیط‌های تاریک کمک می‌کنند و در واقع برحسب نوع کارکرد، دو گونه از این دوربین ها وجود دارد:

  • دوربین‌ دید در شب گرمایی
  • دوربین دید در شب بهینه‌ساز

دوربین دید در شب گرمایی به آن دسته از دوربین‌هایی گفته می‌شود که با جمع‌آوری نور فروسرخ ساطع شده از هر جسم به دیده شدن آن جسم در دوربین کمک می‌کند. اجسام جاندار مثل حیوانات که دمای بدن بالاتری نسبت به محیط اطراف دارند، اشعه فروسرخ بیشتری از بدن خود ساطع می‌کنند.

 اساس تصویر دیده ‌شده در این دوربین‌ها به این شکل است که اجسام با دمای بالاتر به رنگ قرمز دیده می‌شوند و اجسامی که دمای پایین‌تری دارند (سردتر هستند) به رنگ آبی دیده می‌شوند. استفاده از این دوربین‌ها برای بررسی حیات شبانه جانوران مناسب است اما برای انجام عملیات نظامی یا در دوربین‌های امنیتی کاربرد زیادی ندارد زیرا در این موارد شناسایی چهره دیده‌ شده در تصویر از اهمیت زیادی برخوردار است.

دوربین دید در شب بهینه‌ ساز به آن دسته از دوربین‌هایی گفته می‌شود که با جمع‌آوری نور اندکی که از جسم ساطع می‌شود و همچنین منابع نوری محدودی که در محیط وجود دارد ( مثل نور ماه و ستاره ) به دیده‌ شدن محیط در دوربین کمک می‌کند. فرایند به کار رفته در این دوربین‌ها به این شکل است که نور اندک محیط به وسیله لنز دوربین که یک لنز معمولی است جمع‌آوری می‌شود. این نور اندک جذب‌ شده به الکترون تبدیل می‌شود و سپس از طریق فرآیندهای شیمیایی و الکتریکی تعداد این الکترون‌ها افزایش می‌یابد.

I recommend reading this before getting a night vision camera |  Creativecontrast-be creative and innovative

سپس الکترون‌های تقویت ‌شده به سمت یک صفحه فسفری هدایت می‌شوند. در این صفحه، الکترون‌ها مجددا به نور مرئی تبدیل می‌شوند. این نور مرئی در لنز چشمی دوربین قابل مشاهده است. به علت استفاده از صفحه فسفری، تصویری که فرد در دوربین می‌بیند پس زمینه سبز رنگ دارد.

بهترین دوربین‌های دید در شب

بسیاری از افراد علاقه دارند دوربین‌هایی داشته باشند که مخصوص فیلمبرداری و عکاسی در شب و فضاهای کم نور باشد. افرادی که شب را در فضایی دور از شهر سپری می‌کنند و به نور کافی برای عکاسی و فیلمبرداری شبانه دسترسی ندارند، می‌توانند از دوربین دید در شب استفاده ‌کنند. امروزه دوربین‌های دید در شب بسیار مختلفی در بازار وجود دارد که باعث می‌شود انتخاب یک گزینه مناسب کاری سخت و زمان ‌بر باشد. در ادامه می‌خواهیم به ویژگی‌هایی که در انتخاب یک دوربین دید در شب باید در نظر گرفت، اشاره‌ کنیم:

نور ساطع‌ شده پایین

 اگر فرد می‌خواهد از دوربین دید در شب برای بررسی زندگی شبانه جانوران یا عملیات نظامی استفاده‌ کند، باید دوربینی را انتخاب‌ کند که حداقل نور را از خود ساطع می‌کند.

اگر در زمان فیلمبرداری از یک جانور، نوری از دوربین ساطع‌ شده و جانور متوجه آن نور شود، از محیط می‌گذرد و فیلمبردار نمی‌تواند تصاویر دلخواهش را ثبت کند. همچنین در یک عملیات نظامی اگر نوری از دوربین ساطع ‌شود، ممکن است این نور توسط نیروهای دشمن شناسایی‌ شود و عملیات شکست بخورد.

سرعت راه ‌اندازی بالا

 امروزه بسیاری از دوربین‌های دید در شب دارای ویژگی راه ‌اندازی بر اساس حرکت هستند یعنی زمانی که دوربین حرکتی را احساس‌ کند، شروع به فیلمبرداری می‌کند. منظور از سرعت راه ‌اندازی، مدت زمانی است که پس از تشخیص حرکت طول می‌کشد تا دوربین شروع به ثبت فیلم‌کند. هرچه سرعت راه‌ اندازی دوربین دید در شب بالاتر باشد کارایی آن بیشتر است زیرا می‌تواند حرکات بیشتری را ثبت کد ضبط کند.

عمر بالای باتری

 هرچه میزان ماندگاری و دوام باتری دوربین بیشتر باشد، محبوبیت آن بین مشتری‌ها نیز بیشتر است. دوربین‌هایی که دارای سنسور مادون قرمز غیر انفعالی هستند از عمر باتری بالاتری برخوردار هستند. همچنین برخی دوربین‌های دید در شب هستند که ظرفیت ۸ باتری را دارند اما فقط از ۴ باتری استفاده‌ می‌کنند. زمانی که عمر ۴ باتری در حال استفاده به پایان برسد، دوربین به صورت خودکار از ۴ باتری ذخیره استفاده می‌کند. به این صورت فرد می‌تواند همواره ۴ باتری اضافه به همراه داشته ‌باشد.

بیشتر بخوانید: دوربین فیلمبرداری اکشن کمرا (دوربین ورزشی) چیست و چه کاربردی دارد؟

کیفیت تصویر

 هرچه دوربین تصاویر با کیفیت‌ تری ثبت‌ کند، می‌توان تصاویر و فیلم‌های واضح‌تر و شفاف‌تری از یک محیط تاریک، ثبت ‌کرد. میزان رزولوشن (کیفیت) تصویر با توجه به مگاپیکسل دوربین معین می‌شود که برای این نوع دوربین  بین ۸ تا ۱۶ متغیر است.

 میزان رزولوشن فیلم نیز در این نوع دوربین  یا 1080 p  و یا HD  است. در زمان خرید این نوع دوربین  باید به این اعداد توجه‌ کرد.

در ادامه قصد داریم تعدادی از بهترین دوربین‌های دید در شب که همگی را از طریق وبسایت آمازون می‌توان خریداری ‌کرد به شما معرفی‌ کنیم:

خرید دوربین دید در شب

در ادامه لیستی از بهترین دوربین های دید در شب را برای شما آماده کرده ایم :

دوربین دید در شب bestguarder

 یکی از بهترین دوربین‌های دید در شب مخصوصا برای کسانی که فیلمبرداری از حیات وحش در هوای تاریک علاقه دارند. اگر بخواهیم ویژگی‌های این دوربین را بیان ‌کنیم باید به موارد زیر اشاره‌ کنیم:

دوربین ۱۲ مگاپیکسلی  با کیفیت فول اچ ‌دی که تصاویری با کیفیت را ثبت می‌کند. هشت باتری در این دوربین تعبیه شده‌ است که از چهارتا به صورت همزمان مورد استفاده قرار می گیرد و چهارتا دیگر به عنوان باتری اضافه قرار گرفته‌ اند. این دوربین دارای نرخ IP 66   ( مقاومت در برابر گرد و خاک و آب ) است. صفحه نمایش آن ۲ اینچ است. تا ۳۲ گیگابایت از حافظه خارجی پشتیبانی می‌کند. بین رطوبت ۵ تا ۹۰ درصد عملکرد خوبی دارد.

 از ۷ زبان مختلف پشتیبانی می‌کند. وزن آن تنها ۶۴۰ گرم است. گارد محافظ آن استحکام خیلی خوبی دارد. در هوای تاریک تا ۲۳ متر را به خوبی می‌تواند ضبط کند. می‌توان برای هر عکس یا ویدئو ضبط ‌شده ویژگی‌های مختلفی مثل زمان، مکان، تاریخ، آب و هوا و اطلاعات دیگری را مشخص ‌کرد. ابعاد این دوربین ۱۰۸ در ۷۶ در ۱۳۸ میلی متر است.

دوربین دید در شب arlo

 یکی از بهترین دوربین‌های امنیتی دید در شب است. از این دوربین می‌توان به عنوان یک دوربین امنیتی در مغازه‌ها، بانک‌ها، منازل و بسیاری جاهای دیگر استفاده ‌کرد. اگر بخواهیم ویژگی‌های این محصول را معرفی ‌کنیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره‌ کنیم:

این دوربین امنیتی کاملا بی‌سیم است و برای استفاده از آن به هیچ نوع سیم‌ کشی نیازی نیست. از کیفیت HD  پشتیبانی می‌کند و به این وسیله فرد می‌تواند تصاویر و ویدئوهایی با جزئیات دقیق چه در محیط داخل و چه در محیط بیرون را ثبت و ضبط  کند. این دوربین در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم است و به همین دلیل می‌توان این دوربین را در بیرون از خانه و در هر نوع اقلیم آب و هوایی استفاده ‌کرد. دارای ویژگی شناسایی حرکت است و کوچکترین حرکتی را می‌تواند ضبط  کند، این ویژگی باعث می‌شود میزان مصرف باتری به حداقل برسد.

 با استفاده از یک اپلیکیشن موبایلی می‌توان در هر لحظه این دوربین را کنترل کرد، این دوربین می‌تواند تصاویر یا ویدیوها را ضبط کند و آن را به اپلیکیشن متصل‌ شده ارسال ‌کند. می‌تواند زاویه‌ای بالغ بر ۱۱۰ درجه را پوشش دهد.

Caméras en circuit fermé, Systèmes d'alarme, accessoires, Équip.  surveillance et alarme, Immeubles entretien, sécurité, Équipements  professionnels Page 2 | PicClick FR

دوربین دید در شب atomic beam

 آیا می‌خواهید در یک هوای کاملا تاریک محیط اطرافتان را ببینید؟ آیا می‌خواهید شب را در بیرون از خانه بگذرانید؟ با استفاده از این دوربین می‌توان محیط اطراف با وضوح خیلی خوبی تماشا کرد. در این دوربین از یک لیزر سبز رنگ استفاده ‌شده که به مخاطب اجازه می‌دهد تا فاصله طولانی را تماشا کند. با استفاده از ویژگی بزرگنمایی ۱۰ برابری به کار رفته در این دوربین و با توجه به وضوح بالای تصویر در زمان بزرگنمایی، می‌توان تمام محیط دور و نزدیک را با کیفیت خوبی مشاهده ‌کرد. وزن این دوربین تنها ۵۸۰ گرم است. ابعاد آن نیز ۱۰.۴۳ در ۸.۳۹ در ۲.۹۹ اینچ است.

 

دوربین دید در شب amcrest

 این دوربین دید در شب نیز برای ثبت و ضبط زندگی شبانه جانوران بسیار مناسب است. این دوربین از کیفیت ۱۰۸۰ پشتیبانی می‌کند و لنز به کار رفته در این دوربین ۱۲ مگاپیکسلی است. با استفاده از این دوربین می‌توان تا فاصله ۲۰ متری را به خوبی مشاهده ‌کرد. در این دوربین دید در شب از فیلترهای مخصوصی استفاده ‌شده تا بتوان رنگ حقیقی اجسام را مشاهده‌ نمود. همچنین دارای یک کنترل از راه دور است که ۱۲ دکمه روی آن وجود دارد و تا فاصله ۹ متری و استفاده از ریموت، می‌توان دوربین را کنترل‌ کرد. از حافظه خارجی تا ظرفیت ۳۲ گیگابایت پشتیبانی می‌کند. در دو نوع ۴ و ۸ باتری عرضه می‌شود که در نسخه ۸ باتری، از ۴ باتری استفاده می‌شود و ۴ باتری دیگر نقش باتری اضافه را دارند و در مواقع ضروری می‌توان از آن استفاده‌ کرد. علاوه بر باتری می‌توان با شارژ مستقیم از این دوربین استفاده‌ کرد. دارای یک صفحه نمایش LCD و ۲ اینچ است. ابعاد این نوع دوربین ۶.۸۱ در ۴.۸۸ در ۳.۸۲ اینچ است و وزن این محصول نیز به ۱.۱۷ پوند می‌رسد.

 

 

کلام آخر 

برای انتخاب یک دوربین دید در شب خوب فاکتور های مختلفی وجود دارد اما همیشه این مصرف کننده است که با توجه به نیاز و علایق خود دوربین خود را انتخاب می کند. برخی به دنبال دوربینی برای شکار درشب هستند و برخی برای مسائل امنیتی دنبال این نوع دوربین ها هستند. شما میتوانید از طریق لینک زیر وارد فروشگاه مالتینا شده و ضمن اطلاع از قیمت و مشخصات دقیق هر یک از دوربین ها آنها را سفارش داده و با خیال جمع از بابت اصل بودن، آنها را درب منزل تحویل بگیرید.

منبع:

amazon