نگاهی به انواع دوربین های داخلی خودرو و بررسی آن ها

دوربین داخلی خودرو

دوربین داخلی خودرو دوربین فیلمبرداری دیجیتالی است که داخل اتومبیل نصب می‌شود. نصب اغلب این مدل از دوربین‌ها توسط چسباندن از طریق کاپ‌های مکش بر روی شیشه جلو طراحی شده است. 

لنز تعبیه شده در دوربین داخلی خودرو‌ زاویه‌ی دید عریضی دارد. به‌این دلیل که بتواند تمامی اتفاقات واقع شده در محیط میدان جلوی ماشین را فیلمبرداری و ضبط کند.

دوربین داخلی خودرو

چه در ماشین حضور داشته باشید یا نه، دوربین داخلی خودرو هر اتفاقی که برای اتومبیل شما بیفتد، را فیلم‌ برداری می‌کند. تصاویر ضبط شده به چند دلیل بسیار مفید هستند. از جمله هنگامی که پس از یک تصادف جاده‌ای به مدارکی نیاز دارید تا ثابت کنید که شما مقصر نبوده‌اید. تجزیه و تحلیل عملکرد شما در هنگام یادگیری رانندگی و حتی فیلم‌برداری از مسیری زیبا در حین رانندگی، از دیگر مزایای خرید دوربین داخلی خودرو است.

امروزه بیشتر افراد به اهمیت وجود دوربین‌های داخلی در ماشین خود پی برده‌اند به همین دلیل بسیاری از برندهای معتبرمدل‌های مختلفی از این دوربین‌ها را با کارایی‌های متفاوت تولید کرده‌اند. کافی است بر حسب نیاز خود یک مدل را انتخاب کرده و به راحتی با خرید از سایت آمازون آن را خریداری کنید. 

چه افرادی و برای چه منظوری از دوربین داخلی خودرو استفاده می‌کنند؟

دلایل بسیاری برای خرید دوربین داخلی خودرو وجود دارد. در ادامه به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

دلایل امنیتی خرید دوربین داخلی خودرو

یکی از مهمترین دلایل در دست داشتن شواهد و مدارک تصویری برای پشتیبانی از شما در تصادف و اتفاقات ناگوار است. در صورت بروز اتفاق غیر منتظره، ممکن است به مدارک مستند نیاز داشته باشید تا بتوانید اثبات کنید که مقصر واقعی چه کسی است. 

برای پایین آوردن تعرفه‌ی بیمه‌ می‌توانید ثابت کنید که شما یک راننده مسئول هستید. 

می‌توانید رانندگی غیرمسئولانه و خشن جاده‌ای را گزارش دهید. دیده شده که بسیار از افراد با انجام حرکات نمایشی در هنگام رانندگی امنیت دیگر مسافران جاده را به‌خطر می‌اندازند. با در دست داشتن تصویر این افراد می‌توانید به مراکز پلیس راهنمایی و رانندگی تخلف آن‌ها را گزارش دهید. 

 محافظت از وسیله نقلیه شما در حالی که پارک شده است. در هنگام حضور یا عدم حضور شما در ماشین، دوربین داخلی خودرو فعال است. به همین دلیل لازم نیست تا دیگر نگران امنیت ماشین خود در پارکینگ‌ها یا مکان‌های عمومی باشید. 

دوربین داخلی خودرو

اگر راننده تاکسی هستید، به مدارکی روشن و واضح از اتفاقات واقع شده در خودرو احتیاج خواهید داشت. زیرا برخی از مشتریان ممکن است ادعاهایی داشته باشند و حتی در مواردی از شما شکایت کرده و ادعای خسارت کند. شما با در دست داشتن مدارک تصویری محکم می‌توانید از خود دفاع کنید. 

نظارت بر عملکرد راننده توسط دوربین داخلی 

 عملکرد خود را در هنگام رانندگی، ثبت کنید. اگر به تازگی گواهینامه‌ی خود را دریافت کرده‌اید. کمک گرفتن از دوربین‌های داخلی خودرو به شما کمک می کند تا عملکرد خود را در لحظات مختلف رانندگی بررسی کنید و از این داده‌ها در جهت بهتر شدن رانندگی خود کمک بگیرید. 

در صورتی‌که کارفرما هستید و تعدادی راننده برای شما کار می‌کنند، با دوربین خودرو قادر هستید تا وسایل نقلیه ناوگان خود را کنترل کنید. 

اگر فرزند نوجوانی دارید و قصد دارید تا رانندگی او را تحت نظر بگیرید، این دوربین‌های داخلی بهترین گزینه هستند. توسط این دوربین‌ها نه تنها از شیوه‌ی رانندگی فرزند خود مطلع می‌شوید بلکه از وجود افراد دیگر در خودرو و مکان‌هایی که فرزند شما به آن‌ها رفت و آمد دارد نیز آگاه خواهید شد. 

دلایل سرگرم کننده برای خرید دوربین داخلی اتومبیل

می‌توانید خاطرات سفرهای جاده‌ای و تعطیلات خود را ثبت کنید. ضبط تصاویر سفرهای خاطره‌انگیز و خانوادگی شما ایده‌ی بسیار جالبی است و یادآور لحظات دلنشین و حتی ماجراجویی‌های شما خواهد بود.  

 ضبط تصاویر منظره‌های زیبا در حین رانندگی. گاهی پیش آمده که در جاده‌ای رانندگی کنید که منظره‌ی دلنشینی دارد. از آنجا که فیلم‌برداری با گوشی‌ موبایل خطرات بسیاری به‌همراه دارد با خرید دوربین داخلی خودرو قادرید تا تمامی لحظات سفر جاده‌ای خود را با کیفیت بالا ضبط کنید.  

دوربین داخلی خودرو

 رویدادهای سرگرم کننده و غیر منتظره در هنگام رانندگی را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید. 

انواع دوربین های داخلی خودرو

موارد زیادی وجود دارد که باید در هنگام خرید دوربین داخلی خودرو مناسب در نظر گرفت.

دوربین‌های خودرو مقرون بصرفه و ابتدایی

چندین دوربین داخلی خودرو قدرتمند و در عین حال مقرون به صرفه در بازار وجود دارند که برای ضبط ساده تصاویر بهترین گزینه هستند. اغلب این دوربین‌ها صفحه نمایش ندارند و تنظیمات آن‌ها از طریق گوشی‌هوشمند انجام می‌گیرد.  اما این نوع از دوربین‌ها با وجود قیمت پایین دارای ویژگی‌های ایمنی مهمی مانند تشخیص حادثه هستند و به‌طور خودکار تصاویر قبل، حین و بعد از تصادف را ذخیره می‌کنند. لازم به ذکر است که بسیاری دیگر از دوربین‌های داخلی خودرو ابتدایی می‌توانند فیلم‌ها را با کیفیت Full HD ضبط کنند.

دوربین‌های خودرو با وضوح تصویر فوق‌العاده و ویژگی‌های برتر

 نسل جدید این دوربین‌ها قادر هستند تا تصاویری با کیفیت 4K ضبط و ارائه کنند. قابلیت وضوح تصاویر، اضافه شده به مدل‌های جدیدتر مورد نیاز همه نیست. اما اگر به‌طور مثال بخواهید اگر بخواهید تا شماره پلاک یک وسیله نقلیه را در حین عبور بخوانید، این قابلیت می‌تواند به شما کمک کند.

نمونه‌های پیشرفته‌تر علاوه بر وضوح بیشتر تصویر این قابلیت را دارند که موقعیت شما را با GPS ردیابی کنند. یکی دیگر از قابلیت‌های موجود در دوربین‌های داخلی خودرو ویژگی G-Sensor است که در بیشتر دوربین‌ها بکار رفته است. این ویژگی زمانی بکار می‌آید که که خودرو در تصادفات  یا برخوردهای جاده‌ای تغییرات نیرو را احساس کند. در اینصورت است که دوربین بلافاصله بکار می‌افتد. 

اگر مدت طولانی در شب رانندگی کرده و  قصد دارید تا در هنگام شب نیز تصویر واضحی از دوربین خودرو داشته باشید، سعی کنید دوربینی تهیه کنید که دارای قابلیت دید در شب باشد.  

بعضی دیگر از این دوربین‌ها به شما امکان می‌دهند تا تصاویر را به‌صورت بی‌سیم در تلفن هوشمند خود ذخیره کنید. این ویژگی بیشتر در دوربین‌هایی که صفحه نمایش ندارند دیده می‌شود. 

و در نهایت تعداد کمی از این دوربین‌ها داخلی خودرو هنگام رانندگی از یکپارچه سازی الکسا برای دستیار هوشمند هندزفری پشتیبانی می‌کنند.

بهترین برندهای تولید کننده دوربین داخلی خودرو در سال 2021

در ادامه سعی می‌کنیم تا چند نمونه ار بهترین برندهای تولید کننده‌ی دوربین داخلی خودرو در سال 2021 را به شما معرفی کنیم. تمامی این محصولات را می‌توانید  به راحتی و از سایت آمازون تهیه نمایید. 

Thinkware U1000 بهترین دوربین‌های داخلی خودرو تولید شده

این دوربین دارای کیفیت فیلم‌برداری 4K برای دوربین جلو و 2K برای دوربین جلو است. زاویه دید این دوربین 150 درجه بوده و دارای قابلیت GPS است. این دوربین بدون صفحه‌ی نمایش ارائه شده است. اگرچه که کیفیت 4K عالی به‌نظر می‌رسد، اما به شما نرخ فریم بالاتر و وضوح پایین‌تر را توصیه می‌کنیم، زیرا این امر به شما کمک می‌کند که هنگام مکث فیلم جزئیاتی مانند شماره پلاک را شناسایی کنید.

اندازه‌ی فایل‌های ویدئویی Ultra HD نیز بسیار حجیم هستند، بنابراین ذخیره و انتقال آن‌ها می‌تواند کمی دردسرساز شود.

دومین برند منتخب دوربین Aukey Dash Cam Dual است.

کیفیت فیلم این دوربین 1080p Full HD با سرعت 30 فریم در ثانیه در دوربین جلو و عقب است.

دوربین جلوی این مدل زاویه دید 170 درجه دارد. مانند مدل قبلی GPS داشته و دارای یک صفحه‌ی نمایش کوچک 15 اینچی است. از مزیت برتر این دوربین می‌توان به قیمت مناسب به همراه ویژگی‌های پیشرفته مانند تشخیص و ضبط خودکار حوادث و حالت پارکینگ با ضبط مداوم اشاره کرد. 

 Garmin Dash Cam 66W به‌همراه همگام سازی خودکار. 

سیستم گارمین قابلیت استفاده از حداکثر چهار دوربین را فراهم آورده است.

از ویژگی‌های این دوربین داخلی خودرو می‌توان به کیفیت 1440p  و HDR با سرعت 60 فریم در ثانیه، زاویه دید 180 درجه، GPS و صفحه‌ی نمایش 20 اینچی اشاره کرد. 

 

در این مدل از حداکثر چهار دوربین استفاده شده است که به‌طور همزمان فیلم‌برداری انجام می‌دهد. به جز دو دوربین جلو و عقب دو دوربین هم در کناره‌های خودرو قرار می‌گیرد. به این ترتیب می‌تواند برای وسایل نقلیه بزرگتر مانند وانت و کامیونت‌ها بهترین گزینه باشد.

خرید دوربین داخلی خودرو

شارژ باتری این مدل تنها 30 دقیقه طول می‌کشد، بنابراین برای سفرهای طولانی نیاز است که آن را به برق ماشین متصل کنید. 

 دوربین داخلی خودرو مدل Blackvue DR750S-2CH. 

این دوربین داخلی، ظریف و جمع و جور طراحی است و از قابلیت Full HD ،Wi-Fi و GPS یکپارچه پشتیبانی می‌کند.

در این مدل هیچ صفخه‌ی نمایشی وجود ندارد.  

هر دو دوربین دارای لنز 139 درجه‌ای هستند و زاویه دید کمی باریک‌تر از بقیه‌ی دوربین‌ها ارائه می کند.

از آنجا که در این مدل صفحه نمایش وجود ندارد، تصاویر گرفته شده در برنامه‌ی Blackvue که برای آی‌ او اس،اندروید، ویندوز و مک در دسترس است، مدیریت می‌شوند. 

سخن آخر 

باید بپذیریم که جرایم ممکن است در هر مکانی رخ دهد، بهترین کار این است که در برابر آن‌ها آمادگی بهتری داشته باشیم. اتومبیل شما چه در داخل و چه در خارج  منزل  از جرائم در امان نیست. 

سرمایه گذاری برای خرید دوربین داخلی خودرو آرامش خیال را برای شما فراهم می‌آورد. حتی اگر جرمی در رابطه با وسیله نقلیه شما اتفاق بیفتد، حداقل شواهد ویدئویی در دست خواهید داشت. حتی ممکن است تنها یک دوربین امنیتی که روی ماشین پارک شده شما استفاده شده است، برای دفع سارقان احتمالی کافی باشد.

در این مقاله از مالتینا بلاگ سعی شد تا شما را با دوربین داخلی خودرو آشناکنیم و به شما اطلاعاتی مناسب برای خرید این دوربین‌ها ارائه کنیم. می‌توانید این مقاله را از طریق شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید. 

لینک منابع:

currys.co.uk

techradar.com

digitalcameraworld.com

!این تخفیف بی نظیره! ۴۰ درصد تخفیف به مناسبت ۷ سالگی مالتینا