محصولات تخفیف دار و اصل مالتینا رو از دست ندید!
دامن پلیسه در تابستان

دامن پلیسه

دنیای شگفت انگیز دامن‌های پلیسه شما را به بازی رنگ‌ها دعوت می‌کند و هرگز نمی‌توانید ساده از کنار آن بگذرید چون همیشه وسوسه کننده بوده‌اند و هر خانم شیک پوشی حداقل یک‌بار تمایل دارد این استایل را تجربه کند تا متفاوت دیده شود آن‌هم در فصل گرم و زیبای تابستان که بدجوری با دامن پلیسه گره خورده است.(این جمله  به شدت طولانیه و خوندنش سخت و نازیباست. بیشتر شبیه یک پاراگراف از داستان‌های بالزاک هست) یک انتخاب رؤیایی که بر خلاف اکثر لباس‌های کوتاهی که تا به حال می‌شناختید تا زیر زانوی شما امتداد دارد و می‌تواند در کنار انواع جذابی از مدل‌های پیراهن، تاپ، دستمال گردن، کیف‌های دستی و روی دوشی و نیز مدل‌های متعدد کفش جشنواره منحصر به فردی از ترکیب‌های تکرارنشدنی را به نمایش بگذارد. اگر به دنبال یک تجربه متفاوت هستید این مقاله را تا پایان دنبال کنید چون ما قصد داریم تعدادی از بهترین ترکیب‌ها با دامن پلیسه را به شما معرفی کنیم. به بازی دامن‌های پلیسه با چاشنی رنگ‌های گرم تابستانی خوش آمدید.توی لید مقاله منبع میگه که این نوع دامن با انواع هیکل و اندام سازگاری داره. این نکته مهمیه که توی مقدمه شما نوشته نشده و در عوض به مواردی اشاره کردید که غیرضروری و بعضا غیرلازمه. مثلا چرا همه تمایل دارن که حداقل یک بار پلیسه بپوشن؟؟ یا برخلاف لباس‌های کوناهی که تا به حال می شنتخنید تا زیر زانوست یعنی چی؟ اصلا چرا باید چنین مقایسه‌ای بکنید؟ توی لید منبع گفته که این دامن برای موقعیت‌های مختلف مناسبه اما شما اشاره ای به این موضوع نکردین. قبلا هم گفتم باید نکات مهم و فکت‌های مبنع توی مقاله بیاد اما به زبان روان.

۱. دامن پلیسه و کت راه راه

ابعاد عکس رعایت نشده. اسم جایگزین و عنوان هم به درستی نوشته نشده برای عکس

دامن پلیسه تابستانی

واقعاً تصور می‌کنید می‌توان بین دامن پلیسه و کت تک دوستی ایجاد نمود؟ ابتدا کمی عجیب به نظر می‌رسد اما اگر به نکات زیر توجه کنید مطمئن باشید که می‌توان یک ترکیب جذاب را با کمک دامن پلیسه و کت تک خلق نمود و از این استایل لذت برد.

 • پوشیدن کت ساده ممنوع! حتماً از یک کت راه‌راه با خطوط عمودی بهره بگیرید.
 • برای همراهی کت و دامن از یک تی‌شرت یا تاپ یقه گرد ساده و تک رنگ استفاده کنید.
 • مراقب کت خود باشید چون حتماً باید بلند باشد، لطفاً کت‌های کوتاه را فراموش کنید
 • دکمه‌های رنگی و درشت باید روی کت تک شما خودنمایی کند. دکمه‌ها را جدی بگیرید.
 • از اکسسوری هایی با رنگ سفید استفاده کنید، نظیر یک کیف پول سفید.توی مقاله برای اون عکس خاص، استفاده از اکسسوری سفید رو توصیه کرده نه برای همیشه و هر تیپ و استایلی. purse در زبان آمریکایی یعنی کیف دستی خانمها نه کیف پول
 • یک نیم بوت سفید رنگ که تا بالای قوزک پاهای شما را پوشانده به ترکیب خود اضافه کنید.

شک نکنید این یکی از متفاوت‌ترین استایل‌هایی خواهد بود که تاکنون داشته‌اید.

۲. دامن پلیسه در دنیای رنگ‌های پاستلیافرین تیتر قشنگیه

ابعاد عکس صحیح نیست

دامن پلیسه

همان‌طور که میدانید رنگ‌های پاستلی در مقایسه با رنگهای عادی از اشباع کمتری برخوردارند (یعنی چی از اشباع کمتری؟ گنگ هست و در متن اصلی هم چنین چیزی وجود نداره) و همیشه مقداری رنگ سفید در دل خود جا (جا می‌دهند ترکیب عامیانه است.) می‌دهند که باعث ایجاد حالتی از کم‌رنگی در قیاس با رنگ‌های اصلی می‌شود. (این توضیح اضافی و نامفهومه) در مورد میزان استقبال از رنگ‌های پاستلی جای هیچ بحثی نیست و هر فردی دوستدار آنهاست.(کی گفته که هر فردی دوستدار این رنگهاست؟ به جای این عبارات می‌تونستید همون نکته متن اصلی رو بنویسید و بگید: رنگ‌های پاستلی یا پاستیلی، این روزها زیاد در دنیای مُد و فشن دیده می‌شوند) ما نیز برای دامن پلیسه پیشنهادی خودمان به شما یکی از پرطرفدارترین آنها را برای شما کنار گذاشته‌ایم(این جمله از نظر ساختاری اشتباهه و از ضمیر شما زیاد استفاده کردید). درست حدس زدید، صورتی کم رنگ. وقتی دامن پلیسه صورتی کمرنگ را انتخاب می‌کنید می‌توانید مطمئن باشید که با انواع رنگ‌های تیره و روشن قابل ست شدن(به جای قابل ست شدن به راحتی باید بگین: هماهنگ است یا هماهنگ می‌شود) است. اگر می‌خواهید، در این انتخاب بهترین نتیجه را به‌دست بیاورید لطفاً توصیه‌های زیر را در نظر بگیرید:

 •  برای پیراهن یک آبی کمرنگ را در نظر بگیرید.جمله پیچیده است و میتونست ساده‌تر نوشته بشه: بلوز یا تاپی به رنگ آبی بپوشید. پیراهن به لباس بلند گفته میشه و برای این مورد استفاده نمیشه
 • یک کیف پول یا کیف روی دوشی چرم تیر خلاص را شلیک خواهد کرد.تیر خلاص؟؟؟ 
 • کفش یا صندل شما حتماً باید تخت باشد تا بیشتر جلوه کنید، لطفاً رنگ روشن را برای آنها در نظر بگیرد.لزوما نباید کفش و صندل تخت پوشیده بشه. پس حتما در کار نیست. 

تجربه رنگ‌های پاستلی (منظور از این عبارت چیه؟؟ تجربه رنگ های پاستلی؟؟) برای دامن‌های پلیسه متفاوت، تحسین برانگیز و خیره کننده خواهد بود پس از انتخاب خود مطمئن باشید.

۳. دامن پلیسه و پیراهن سفید با استایل مردانه

ابعاد عکس رعایت نشده

دامن پلیسه

همه ما میدانیم که ترکیب رنگ و جنسیت یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در دنیای مد و لباس است ولی این موضوع باعث نخواهد شد که شما از تجربه متفاوت بودن محروم شوید و گاهی ساختارشکنی لازم است.(ما از خودمون که نمیتونیم نظر بدیم. توی منبع گفته همه از جمله کارشناسان مد می‌دانند که گاهی ایجاد تضاد در استایل ضروری است) نظر شما در مورد ست کردن یک دامن پلیسه و پیراهن با مدل مردانه چیست؟ آیا می‌شود روی این ترکیب حساب ویژه‌ای باز کرد؟ اگر به نکات زیر توجه کنید پاسخ صد در صد مثبت است.نکات مهم منبع توی این بخش نیامده

 • پیراهن مدل مردانه انتخابی شما باید کاملا جذب بدن شما باشد.
 • یقه پیراهن نقش تعیین‌کننده دارد. دقت کنید پیراهنی انتخاب کنید که حتماً دکمه‌ای مخصوص فیکس کردن(فیکس کردن انگلیسیه و نباید به کار برده بشه. ضمن اینکه لازم نیست اصلا چنین چیزی رو بگید) لبه یقه را داشته باشد و شما هم آنها را بسته نگه دارید تا یکپارچه به نظر برسید.یعنی چی یکپارچه به نظر برسید؟
 • اکسسوری های این ترکیب باید کاملا زنانه باشند تا مردانه بودن پیراهن را پوشش دهند.
 • نیم بوت پاشنه بلند را فراموش نکنید.
 • عینک آفتابی با مدل غیر رسمی و فانتزی گزینه مناسبی برای این ترکیب خواهد بود.

این استایل ترکیبی بین پوشش مردانه و زنانه برقرار می‌کند (ترکیب برقرار کردن اشتباهه و فاقد معناست) که بر جذابیت آن می افزاید. از یک انتخاب جسورانه لذت ببرید.

۴. دامن پلیسه و یک ترکیب سراسر مشکی

دامن پلیسه

رنگ مشکی هیچگاه تکراری نمی‌شود. تصور کنید در یک استایل تمام مشکی با یک دامن پلیسه چقدر جذاب به نظر برسید؟(تصور کنید …به نظر برسید؟ این جمله از نظر معنا و ساختار اشتباهه) وقتی در یک جمع دوستانه یا سر یک قرار کاری حاضر می‌شوید همه با خود میگویند که این آدم پیچیده با این پوشش رسمی کیست؟(چرا باید همچین چیزی بگن؟) برای به نهایت رساندن  تأثیرگذاری در مخاطبتان(ببینید این جمله اصلا در فارسی مفهومی نداره و ما برای لباس از مخاطب استفاده نمیکنیم.) این توصیه‌ها را جدی بگیرید:

 • پیراهن تمام مشکی شما کاملا بلند باشد.
 • یک دستمال گردن نرم و ظریف با رنگ روشن که خیلی ماهرانه و با ظرافت به دور گردن شما پیچیده شده کار را تمام خواهد کرد.(دستمال گردن ابریشمی مورد نظر بوده با طرح مورد علاقه هر فرد. به این موضوع اشاره نکردین و توضیح اضافی دادین)
 • یک نیم بوت سفید بپوشید.
 • با به‌کارگیری اکسسوری هایی با رنگ‌های ملایم به نقطه نهایی جذابیت نزدیک شوید(از اکسسوری حرفی نزده برای چی اینو آوردین؟)

اگر روزی تصمیم گرفتید با دامن پلیسه یک ترکیب تمام مشکی را برای خود ایجاد کنید می‌توانید اطمینان داشته باشید که این استایل از قرارهای کاری شما گرفته تا یک تفریح روزانه و خیابان گردی را به خوبی پوشش می‌دهد چون مشکی رنگی همیشه زنده و پویاست.

۵. دامن پلیسه در تلفیق با قرمز و صورتی

دامن پلیسه

بدون شک ترکیب صورتی و قرمز یکی از جذاب‌ترین و تأثیرگذارترین ترندهایی است که می‌توان به آن فکر کرد و شما در هرجایی آن را به‌ وفور می‌بینید. برای ست کردن یک دامن پلیسه قرمز بلند با یک صورتی خوش‌رنگ شما کار سختی پیش رو ندارید. فقط به موارد زیر دقت کنید تا ضیافت قرمز و صورتی شما تکمیل شود:

 • یک تاپ ساده و تک‌رنگ صورتی برای بالاتنه کنار بگذارید.
 • برای اکسسوری فقط به سراغ کیف‌های مشکی بروید و رنگ‌های دیگر را فراموش کنید.
 • نیم بوت مشکی برای این ترکیب فوق‌العاده خواهد بود.
 • عینک آفتابی کلاسیک با فریم مشکی فراموش نشود.این بخش خیلی خوبه

۶. دامن پلیسه و جین

دامن پلیسه

تقریبا در قفسه لباس هر خانمی یک یا چند لباس جین میتوان پیدا کرد و این نشان از محبوبیت آن دارد. اگر به دنبال یک استایل خاص هستید که در کنار یک دامن پلیسه جلوه گری(جلوه‌گری) کند ما به شما یک کت جین خوش‌رنگ و آبی را پیشنهاد می‌کنیم. با پوشیدن این ترکیب در تابستان از لذت سرشار خواهید شد:

 • در کنار این ترکیب از یک تی‌شرت یا تاپ تک‌رنگ و ساده استفاده کنید.
 • یک دستمال‌گردن ابریشمی با رنگ‌های ملایم و روشن هم ایده خوبی است.
 • یک جفت کفش کلاسیک و البته کفش پاشنه‌بلند را فراموش نکنید.
 • این ترکیب فوق‌العاده یک کیف‌دستی چرم و ترجیحاً(تنوین نگذارید) با رنگ‌های پاستلی ملایم را کم دارد.

۷. دامن پلیسه و تاپ کرستی(به جای کرستی بگین دکلته)

دامن پلیسه

گاهی اوقات هوس می‌کنید از قالب‌های یکنواخت و رسمی همیشگی خارج شوید و متفاوت باشید. اگر می‌خواهید برای یک مهمانی دوستانه متفاوت به نظر برسید برای شما یک پیشنهاد عالی داریم.(برای یک مهمانی دوستانه متفاوت به نظر برسید معنی نداره. جمله رو میشه اینطوری نوشت: اگر دوست دارید که در یک مهمانی دوستانه، خاص و متفاوت باشید. بهتر نیست؟؟؟) یک دامن پلیسه در ترکیب با یک تاپ دکلته خوش‌پوش(این ادبیات توی متن رسمی جالب نیست. عامیانه است و معتا نداره) همان چیزی است که به دنبال آن هستید. بهتر است قبل از انتخاب این استایل چند نکته را لحاظ کنید:

 • برای بالاتنه از یک تی‌شرت تک‌رنگ و ساده که ترجیحاً(تنوین حذف) سفید باشد بهره بگیرید.
 • دامن پلیسه شما حتماً(تنوین حذف) تک‌رنگ و از نوع بلند باشد.
 • رنگ‌های پرانرژی بهترین انتخاب هستند و ما رنگ بی‌نظیر طلایی را برای دامن پیشنهاد می‌کنیم.
 • از یک کفش ورزشی جوان‌پسند با ساختار ساده و بدون طرح و البته سفیدرنگ کمک بگیرید.
 • صندل‌های پاشنه‌بلند و یکدست مشکی هم می‌توانند جایگزین کفش ورزشی شوند
 • اگر صندل مدل گلادیاتوری تخت و مشکی‌رنگ که با بندهای بلندش دورتادور مچ پای شما را احاطه می‌کند را با استایل خود همراه کنید دیگر جای هیچ بحثی باقی نمی‌ماند.

۸. دامن پلیسه و بلوز طرح دار

دامن پلیسه

حالا که قرار است یک پیراهن طرح دار را به خانه دعوت کنید اجازه دهید ما هم دامن پلیسه چندتکه و رنگارنگ خودمان را پیشکش کنیم تا در کنار هم از دنیای تک‌رنگ ها عبور کنیم و شاهد بازی رنگ‌ها در کنار هم باشیم. (چقدر اصرار به ادبی نوشتن دارید؟) وقتی به سمت استفاده از لباس‌های تمام‌رنگی و طرح دار می‌روید مراقب باشید که زیاده‌روی نکنید و بهترین ترکیب رنگ‌ها را خلق کنید تا آراستگی و زیبایی شما جلوه کند پس توصیه‌های زیر را در نظر داشته باشید:

 • حتما دقت کنید یکی از رنگ‌های موجود در دامن پلیسه شما هم‌خانواده بارنگ پیراهن شما باشد و در نگاه اول هماهنگی رنگ‌ها به مخاطب منتقل شود.
 • پیراهن طرح دار شما تک‌رنگ باشد و ترجیحاً از پوشیدن دامن و پیراهن طرح دار چندرنگ باهم خودداری کنید.این اشتباه نوشته شده با متن چک کنید و اصلاح بشه لطفا
 • کفش شما از نوع تخت و یا با پاشنه خیلی کوتاه باشد.
 • صندل و کفش با پاشنه‌های بلند انتخاب خوبی نخواهد بود.
 • از پوشیدن نیم بوت و همین‌طور کفش‌هایی با مدل پشت‌باز دوری‌کنید تا بهترین نتیجه را حاصل کنید.

این روزها دامن‌های پلیسه از محبوبیت زیادی برخوردارند و در استایل‌های مختلف و تیپ‌های رسمی و غیررسمی به خوبی می‌نشینند. برای خرید انواع دامن پلیسه یا آشنایی با مدل‌ها و رنگ‌های مختلف این دامن، سری به فروشگاه بزرگ مالتینا بزنید که پشیمان نخواهید شد.

منبع: liveabout.com